2023-05-20 Молебен перед экзаменом в Свято-Никольском кафедральном соборе

Молебен перед экзаменом в Свято-Никольском кафедральном соборе

20 мая 2023 года учащиеся МБОУ Гимназия №1 г. Армавира посетили Свято-Никольский собор для молебна перед  экзаменами.

Чин молебного пения перед экзаменами совершил благочинный собора иерей Георгий Смирнов. Текст молебного пения был утвержден 16 марта 2023 года на заседании Священного Синода

И под сводами храма раздавались торжественные звуки молитвы на церковнославянском языке: «О еже низпослати на учащихся сих духа премудрости и разума, и просветити сердца их к приятию добрых учений, Господу помолимся.

О еже отверзти ум их, еже прияти и разумети, и памятствовати вся добрая и душеполезная учения, Господу помолимся.

О еже подати им приседящую Престолу Его премудрость, и всадити ю в сердца их, яко да научит их, что есть благоугодное пред Ним, Господу помолимся.

О еже непреткновенно прейти им испытания сия и явити плод добраго учения, Господу помолимся.

О еже дати им добрый ответ учителем своим о всех, яже от них прияша добрая и душеполезная, Господу помолимся.

О еже явитися им добрым и верным делателям винограда Христова, Господу помолимся»